Wymiana filtru powietrza w kosiarce spalinowej

Kosiarki spalinowe to urządzenia, które znajdują zastosowanie zarówno w profesjonalnych firmach, które zajmują się strzyżeniem trawników o olbrzymich powierzchniach, jak i w prywatnych ogrodach.

Jednak żeby były w pełni sprawne i przydatne, należy co jakiś czas dokonywać w nich pewnych prac odświeżających, jak zmiana oleju czy wymiana filtra powietrza. To czynności niezbędne bez względu na to, czy kosiarki spalinowe z SpecNarzedzia wykorzystywane są profesjonalnie na masową skalę, czy tylko w celach prywatnych podczas prac w ogrodach przydomowych.

Filtr powietrza w kosiarkach spalinowych powinien być wymieniany po dwudziestu pięciu godzinach pracy urządzenia. Po takim przebiegu, filtr staje się brudny i traci swoje właściwości.

Filtr powietrza w kosiarkach spalinowych, stanowi specjalistyczna gąbka, która posiada odpowiedni krój i niezbędne otwory. Żeby dokonać wymiany filtra, należy na nową gąbkę nanieść kilka kropli oleju i dobrze ją ugnieść, tak, by krople cieczy dostały się w jej gramaturę. Następnie, tak zwilżony filtr należy założyć w miejsce, w którym znajdowała się stara gąbka i dobrze dokręcić obudowę. Wymiana filtra jest czynnością, która nie powinna stworzyć problemu żadnemu uczestnikowi kosiarek spalinowych.