Rura wentylacyjna

Wentylacja w kuchni

Podczas gotowania, wentylator kuchenny wieje i pracuje z pełną mocą. I to prawie tak, że nie można nawiązać rozmowy z gośćmi lub jasno myśleć. Jest to scenariusz, z którym większość ludzi się utożsamia, ale można pozbyć się hałasu w kuchni, jeśli zainstaluje się mniej hałaśliwy okap kuchenny.

Rura wentylacyjnaWażny jest wybór odpowiedniej rury wentylacyjnej dla mniej hałaśliwego wentylatora kuchennego. Rura wentylacyjna, którą powinno się wybrać, powinna mieć dużą średnicę, sprawdź taką na Belmeb. Daje to mniejszą prędkość powietrza, co powoduje mniej hałasu. Optymalnym wyborem jest ognioodporna rura. Ma bardzo niską wysokość fali, która minimalizuje opór powietrza. Nie powinno się wybierać rur, które mają duże fałdy. One zapewniają większy opór powietrza, a tym samym więcej hałasu.

Podczas instalowania mniej hałaśliwego wentylatora kuchenki, ważne jest, aby zachować dokładność pomiaru. W ten sposób wiadomo, że twój wentylator kuchenny najpierw będzie prawidłowo pasował do kuchenki i że nie wywierci się otworu w niewłaściwym miejscu.

Jeśli padnie decyzja na zamontowanie silnika na mniej hałaśliwym wentylatorze kuchennym na zewnątrz ściany, będzie potrzebne tak zwane wiertło rdzeniowe do wykonania otworu w ścianie. Rdzeń wiertła nie może sięgnąć przez całą ścianę na raz, więc powinno się najpierw wiercić z długim wiertłem, a następnie użyć wiertła rdzeniowego od wewnątrz, aż znajdzie się w połowie ściany — i wywiercić ostatni kawałek od zewnątrz.