Stylowy design

Do stylowego ozdobienia domu możemy wykorzystać różne elementy jak kamień, drewno czy tynk drewnopodobny. Takie tynki dekoracyjne znajdziemy w prawie każdym sklepie budowlano-remontowym. Dobrze dobrane uziarnienie i właściwości pozwolą na wykorzystanie różnych szablonów dociskowych.

Imitacja drewna to wyjątkowy sposób na dekoracje domu. Pozwala wtopić dom w otoczenie, a jednocześnie zapewnić mu odpowiednią ochronę przed złymi warunkami atmosferycznymi. Należy także pamiętać o zakupie odpowiednich farb, aby faktura drewna była jak najlepiej odwzorowana. Im lepiej i dokładniej przeprowadzimy pargeting elewacyjny, tym efekt będzie lepiej, wręcz do złudzenia przypominał drewno. Dużym plusem jest też to, że nie trzeba przeprowadzać przy tym żadnych zabiegów konserwacyjnych, nadal utrzymując wysoką odporność. Tynk drewnopodobny możemy nakładać na równe powierzchnie jak tynki cementowe, ściany betonowe, płyty gipsowo-kartonowe. Należy je wcześniej zagruntować specjalnym preparatem jak gruntującym.

Dobre wykonanie takich elementów jest bardzo trudne, jednak wiele firm oferują profesjonalne wykonanie. Taki efekt zadowoli nie tylko wizualnie, ale także praktycznie. Jest równie wytrzymały, jak bardzo popularny „baranek” i daje nam podobne właściwości wodoodporne, przeciwkorozyjne czy uszczelniające. Znajdziemy wiele impregnatów koloryzujących, a także wiele rodzajów mat do odciskania. Dzięki temu możemy uzyskać nowoczesny i stylowy dom.

Zapraszamy do budujmy.pl