Stolik kawowy – jaki wybrać?

Choć Polacy coraz częściej preferują picie kawy na mieście, my wciąż lubimy zapraszać do siebie gości i uraczać ich gorącym napojem oraz domowymi ciastkami. W każdym salonie powinno być miejsce, gdzie usadowimy się wygodnie wraz ze składającymi nam wizytę osobami. Nieodzownym elementem takiego kącika jest stolik kawowy. Czym kierować się przy jego wyborze?

Szkło, czy drewno?

Od kilku lat modne są niskie, szklane stoliki z drewnianymi nogami. Aby szyba nie brudziła się od naszych palców i gorących kubków, warto zainwestować w korkowe podstawki. Na przezroczystym stoliku kurz jest mniej widoczny, niemniej jednak należy często czyścić go płynem do szyb, aby utrzymać efekt połysku. Szkło może również łatwiej pęknąć. Mając na wyposażeniu taki stolik, należy uważać np. podczas imprez zakrapianych alkoholem.

Dużo lepszym rozwiązaniem są ławy z jasnego drewna. Ten materiał prezentuje się klasycznie i elegancko w każdym wnętrzu, a na jasnym tworzywie pył i brud nie są aż tak widoczne.

Funkcjonalność

Wybierając stolik kawowy, warto zasugerować się jego dodatkowymi. funkcjami np. półką poniżej blatu, na której można położyć gazety, krzyżówki lub gry planszowe. Sprawdzi się to szczególnie na małym, zagraconym metrażu, w którym liczy się każda „nadprogramowa” przestrzeń.

Ławy – odwiedź na na Mebletkaniny.pl