Silnik spalinowy w piłach

Napęd spalinowy jest w piłach spotykany bardzo często. Największą zaletą takiego zastosowania jest olbrzymia mobilność. Piły spalinowe doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości skorzystania z prądu elektrycznego.

Piły spalinowe specnarzedzia.pl nie są ograniczone dostępem do energii, dlatego też cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród profesjonalistów, jak i również wśród amatorów.

Piły spalinowe z dwusuwowym silnikiem

Nowoczesne piły spalinowe wyposażone są przeważnie w dwusuwowy silnik, który do właściwego działania oprócz benzyny potrzebuje również specjalnego oleju. Sama benzyna jest w piłach spalinowych zdecydowanie za sucha, dlatego też stosuje się specjalne domieszki oleju. Brak odpowiedniego smarowania bardzo szybko doprowadzi do zatarcia napędu, przez co piła spalinowa nadawać będzie się wyłącznie do naprawy lub do wyrzucenia. Naprawa nowoczesnych pił spalinowych może okazać się bardzo kosztownym wydatkiem, dlatego też należy zawsze pamiętać o odpowiednim smarowaniu. Warto dokładnie zapoznać się z instrukcja obsługi, aby sprawdzić idealne proporcje mieszanki benzyny i oleju. Silniki spalinowe są bardzo mocne i trwałe, ale niestety są także głośne i emitują spaliny.