rzymska roleta

Rzymska roleta – czym różni się od tradycyjnej zasłony?

Zasłony pełnią w mieszkaniu ważną rolę. Wprowadzają intymną atmosferę, stanowią ciekawy element dekoracyjny, a przede wszystkim chronią nas przed ewentualnymi podglądaczami. Te tradycyjne, wieszane na żabkach, są jednak bardzo niepraktyczne – zajmują sporo miejsca i nie zawsze pozwalają odpowiednio wyregulować ilość światła. Lepszą alternatywą są rolety rzymskie. Jakie są ich zalety i na co zwracać uwagę, decydując się na ich założenie w oknach?

Jakie plusy mają rolety rzymskie?

rolety rzymskie do kuchniRzymska roleta nie bez powodu ma coraz więcej zwolenników. Okazuje się, że oprócz wyjątkowej estetyki i elegancji, rzymskie rolety Mardom mają także kilka innych plusów. Stanowią niepowtarzalną dekorację okna, ale przede wszystkim skutecznie odgradzają nas od niechcianych spojrzeń, a w razie potrzeby także osłaniają przed zbyt ostrym światłem słonecznym. Ich regulacja jest wyjątkowo prosta – wystarczy użyć łańcuszka, żeby opuścić roletę na dowolną wysokość. Duża swobodna w regulowaniu poziomu osłony okna daje nam dużą przestrzeń do dyspozycji – możemy całkowicie zasłonić okna, lub tylko delikatnie opuścić rolety, żeby wprowadzić do wnętrza przytulną atmosferę. Zaletą rolet rzymskich jest również możliwość ich łatwego demontażu – dzięki temu materiał bez problemu możemy przebrać. To rozwiązanie sprawia, że rzymska roleta może być ozdobą również w pokoju alergika.

Roleta rzymska gotowa czy na wymiar?

W wielu sklepach mamy możliwość zakupu gotowej rolety rzymskiej. Należy jednak pamiętać, że ta niekoniecznie dobrze wpasuje się w okno w naszym mieszkaniu. Jeśli zależy nam na estetyce, a dodatkowo chcemy mieć pewność, że materiał bez problemu osłoni całą szybkę, lepiej zdecydować się na rolety rzymskie na wymiar. Te będą idealnie dopasowane zarówno na szerokość, jak i na długość, dzięki czemu będą dobrze się prezentowały i bez zarzutu spełniały swoją rolę. Zamawiając roletę, nie zapomnijmy o wyborze odpowiedniego materiału – jeśli ten ma pełnić nie tylko rolę dekoracyjną, powinien być na tyle solidny, żeby nie przepuszczał za dużo światła.