prowadnica prowadząca szufladę

Prowadnice do szuflad kulkowe – 3 praktyczne funkcje

Nowoczesne prowadnice kulkowe są wyposażone w łożyska kulkowe, które zapewniają ich wysoką kulturę pracy. Oto 3 praktyczne funkcje, jakie posiadają te prowadnice do szuflad!

Pełen wysuw i blokada wypadania

Konstrukcja prowadnic kulkowych jest teleskopowa. Prowadnica składa się z wchodzących w siebie elementów, co pozwala na jej pełne wysunięcie z mebla.

Dodatkowo, prowadnice do szuflad kulkowe wyposażane są w specjalne blokady, które zabezpieczają szuflady przed wypadaniem przy maksymalnym otwarciu. Można je również wyciągać – odpowiada za to system click.

Funkcje domykania – cichy domyk i samodociąg – automatyczny domyk

Kolejnym autem prowadnic kulkowych jest ich wygodne domykanie. Takie prowadnice posiadają cichy domyk, czyli nie hałasują podczas otwierania i zamykania.

Dodatkowo, prowadnica kulkowa może posiadać samodociąg, czyli automatyczny domyk. Wystarczy tylko lekkie popchnięcie szuflady, aby domknęła się samoczynnie.

Push to open – naciśnij, żeby otworzyć

Warto także zaznaczyć, że prowadnica kulkowa może być wyposażona w funkcję push to open. Mechanizm tego typu otwiera się poprzez nacisk, na przykład ręką, łokciem, kolanem. Szuflada zatem nie musi być zatem wyposażona w uchwyt. Meble wyglądają wtedy elegancko, minimalistycznie.

Te praktyczne funkcje prowadnic do szuflad kulkowych powodują, że to sprawdzony wybór do różnego rodzaju mebli – kuchennych, łazienkowych, pokojowych, biurowych.