Podział przecinarek do glazury

Przecinarki do glazury to urządzenia, które w znacznym stopniu ułatwiają wykonanie remontu samemu bez pomocy specjalistów czy fachowców. Należy jednak wybrać odpowiedni sprzęt i dopasować go do swoich wymagań, aby remont odbył się w szybkim tempie bez zbędnego przeciągania.

Główny podział przecinarek

Urządzenia do cięcia glazury można podzielić na dwie zasadnicze grupy: przecinarki do glazury elektryczne oraz ręczne. Te pierwsze należą do najpopularniejszych i najchętniej wybieranych z uwagi na fakt, iż są one proste w obsłudze i nie wymagają zasilania elektrycznego. Głównym elementem budowy takiej przecinarki jest koło tnące. Należy umieścić płytkę w urządzeniu a następnie za pomocą koła zostaje wykonane nacięcie. Płytka zostaje przełamana wzdłuż wyznaczonej prostej. Takie przecinarki ręczne doskonale sprawdzają się w przypadku małych remontów oraz układaniu płytek na niewielkich powierzchniach. Z kolei przecinarki elektryczne wymagają zasilania oraz zbiornika z wodą. Ponadto wytwarzają one znaczne ilości pyłu.

Przecinarki do glazury – bez nich nie odbędzie się żaden remont

Bez przecinarek nie możliwe jest wykonanie remontu w kuchni lub w łazience. Płytki ceramiczne muszą zostać odpowiednio przecięte w taki sposób, aby linia cięcia była prosta i bez zbędnych wyszczerbień, które będą się nieestetycznie prezentować na ścianie.