płyty mfp w budownictwie

Płyta MPF – nie tylko dla placu budowy

Płyty budowlane to jeden z podstawowych i najczęściej używanych na placach budowy materiałów, dla którego można znaleźć wiele zastosowań. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom płyty odporne są nawet na większe obciążenia. Te drewnopochodne elementy powstają w wyniku sprasowania pod ciśnieniem wiórów drzewnych, a następnie połączenia ich z klejem oraz żywicą lub emulsją parafinową. Jednym z rodzajów płyt, wykorzystywanych w pracach budowlanych, remontowych czy wykończeniowych są płyty MFP.

Zastosowanie płyt MFP

Płyta MFP to produkt charakteryzujący się wyjątkowymi właściwościami, pozwalającymi na jej wszechstronne zastosowanie. Dzięki swoim wyróżniającym się na tle innych płyt walorom estetycznym i funkcjonalnym ten rodzaj płyt, poza oczywistym ich wykorzystaniem podczas prac budowlanych i wykończeniowych, uznawany jest za ciekawe rozwiązanie, znajdujące zastosowanie w dekoracji wnętrz, a także przy produkcji mebli.

Płyty budowlane MFP czy płyty meblowe MFP?

Płyty MFP charakteryzują się wysokimi właściwościami hydrofobowymi, w związku z czym stanowią ważny element w hydroizolacji między innymi poszyć dachowych. Chętnie stosowane są także w pomieszczeniach narażonych na podwyższony poziom wilgoci, takich jak łazienka. Właśnie ta właściwość zadecydowała o wykorzystaniu płyt MFP jako materiału do tworzenia na przykład mebli łazienkowych. Poza tym, płyty meblowe MFP, dzięki swojej fakturze stanowią ciekawe rozwiązanie dekoracyjne, umożliwiające wprowadzenie do wnętrza odrobiny naturalnego drewna.