Parawan pokojowy tanim sposobem na podział pomieszczeń

Zbyt mała powierzchnia mieszkalna to zmora niejednej osoby. Urządzenie małej przestrzeni tak, by zachowała pełnię funkcjonalności to wyzwanie dla wielu. Istnieje jednak kilka aranżacyjnych sztuczek, które sprawią, że pomieszczenia będą mogły pełnić wiele funkcji jednocześnie.

Salon miejscem dla każdego

Salon w mieszkaniu to pomieszczenie, z którego korzysta każdy domownik. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio go zaaranżować. Z uwagi na fakt, że pomieszczenie to pełni wiele ról, konieczne jest często wydzielenie mniejszych stref. Idealnym sposobem na podział pomieszczenia na mniejsze strefy jest zastosowanie parawanów. Parawan pokojowy porównać można do przenośnej ścianki działowej. Z uwagi na możliwość składania i rozkładania go, bez problemu można ustawić parawan w pożądanym miejscu.

Oprócz funkcjonalności, salon powinien również odpowiadać gustom mieszkańców. Odpowiednio dobrany parawan, będzie znakomitym elementem dekoracyjnym. Może nadać wnętrzu charakteru. Dobrze wyglądający parawan, będzie nie tylko znakomicie wypełniał pokój, ale i sprawiał, że mieszkańcy będą mogli korzystać z jednego pomieszczenia na wiele sposobów.

Jaki parawan wybrać?

Najbardziej istotną rzeczą przy wyborze parawanu jest jego przeznaczenie. Są one stosowane nie tylko w pokojach dziennych. Coraz częściej, parawany pełnią funkcję dekoracyjną w sypialni, kuchni, czy nawet w łazience. Parawan drewniany sprawdzi się idealnie w sypialni czy salonie, jednak nie nada się do łazienki. Idealnym rodzajem parawanu do łazienki jest ten wykonany z tworzywa sztucznego. Będzie zachowywał odporność na parę, której w łazience z pewnością nie brakuje.

Wybierając parawan pokojowy, warto kierować się przede wszystkim zastosowaniem. Oprócz miejsca przeznaczenia, równie istotne jest to, jaką funkcję ma on pełnić. Jeśli ma być wyłącznie dekoracją, wówczas istotne jest, żeby jego kolor i styl wykonania pasował do reszty pomieszczenia. Jeśli ma również pełnić funkcję przenośnej ścianki działowej, ważna jest jego wysokość oraz wielkość. Od materiału, z jakiego wykonany jest parawan pokojowy, będzie zależała cyrkulacja powietrza. Materiał siatkowy, w przeciwieństwie do drewna czy tworzywa sztucznego, umożliwi swobodny przepływ powietrza.

Decydując się na indywidualne zamówienie parawanu, należy liczyć się z nieco większym kosztem. Nie jest on jednak tak wysoki jak koszt prawdziwej ścianki działowej. Złożenie indywidualnego zamówienia na parawan, umożliwi wybór absolutnie każdego jego elementu. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które cenią sobie dopasowanie każdego elementu wystroju do siebie.

Małe mieszkania niejednokrotnie wymagają pomysłowych rozwiązań. Jednym z nich jest zastosowanie przenośnego parawanu jako ścianki działowej. Dzięki temu, pokój zyska dodatkowy element dekoracyjny, który jest dodatkowo idealnym separatorem powierzchni pomieszczenia.