zawias meblowy typu clip-top

Nowoczesne i innowacyjne zawiasy do szafek

Zawiasy do drzwi w szafce są bardzo istotnym elementem mebla, znanym od wielu lat. Niestety te drobne przedmioty są często niedoceniane, a spełniają szereg istotnych funkcji. Przede wszystkim zapewniają funkcjonalność mebla, poprzez komfortowe otwieranie i zamykanie drzwi oraz walory estetyczne, poprzez symetryczne położenie frontów mebli.

Nowoczesne i innowacyjne zawiasy do szafek

Nowoczesne zawiasy do drzwi, poza wymienioną powyżej, tradycyjną rolą, spełniają również nowe, innowacyjne funkcje. Należą do nich między innymi: ciche domykanie, system push open oraz szeroki kąt otwarcia drzwi.

Ciche domykanie drzwi

Opcja cichego domykania drzwi z zastosowaniem nowoczesnych zawiasów, zabezpiecza przed niekontrolowanym i nagłym zamknięciem drzwi zamykanych z dużym rozmachem. Poprzez to wpływa na przedłużenie żywotności mebla w niepogorszonym stanie. Gwałtowne zamykanie drzwi, wraz z tak zwanym trzaśnięciem przyczynia się do powstawania uszkodzeń mebla.

System push open

Obecnie bardzo popularne są zawiasy do szafek wykorzystywane w montażu mebli z frontami bezuchwytowymi. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązania, drzwi szafek otwierają się samoczynnie po delikatnym naciśnięciu frontu mebla.

Szeroki kąt otwarcia

Opcja szerokiego kąta otwarcia drzwi jest szczególnie polecana w przypadku mebli z wewnętrznymi szufladami lub cargo, oraz w szafach narożnych. Takie zawiasy pozwalają na szerokie otwieranie drzwiczek i swobodne wysuwanie szuflad lub koszy i nieograniczony dostęp do przechowywanych przedmiotów.