Niezawodna wanna

Wanna catalano uważana dla wielu jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Kąpiel w wannie jest nie tylko standardowym zabiegiem higienicznym, ale dla wielu osób też świetnym zabiegiem terapeutycznym. Warto więc w nią zainwestować.

Wanna catalano na skołatane nerwy

Wanna zapewnia nam wspaniałe odprężenie w zaciszu domu. Kąpiel w wannie sprawdzi się doskonale, zwłaszcza po ciężkim dniu lub kiedy jesteśmy zestresowani. Ciepło wody, które masuje nasze ciao, rozluźnia mięśnie, a także przyspiesza regenerację tkanek. Ma też cudowne właściwości łagodzące nerwobóle. Kąpiel przynosi odprężenie. Posiadanie wanny powala nam na przygotowanie domowego spa, w świetle świec i z zapachowymi olejkami eterycznymi. By jednak móc korzystać z wanny, najpierw trzeba ją kupić.

Wanna idealna

Jak się okazuje, wybór idealnej wanny wcale nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Wśród wanien dostępnych jest wiele rodzajów, które produkowane są ze zróżnicowanych materiałów. W ofercie producentów tego typu wyposażenia znajdziemy wiec wanny stalowe, emaliowe, które wykazują odporność na zarysowania mechaniczne oraz te powstałe w wyniku działania środków czyszczących. Wanny akrylowe są dużo lżejsze od wanien wykonanych z innych materiałów, a co bardzo ważne, to właśnie wanny akrylowe z dystrybucji catalano, przez długi czas utrzymują wysoką temperaturę wody, która została do nich napuszczona. Ciekawostką jest też to, że wanna akrylowa tłumi hałas, więc dźwięk nalewanej wody jest prawie niesłyszalny.

Różne wymiary i kształty

Wśród wanien wciąż najbardziej popularne są te tradycyjne, prostokątne. Z kolei wanny asymetryczne występują w wariancie lewostronnym oraz prawostronnym. W nich jeden z boków jest dłuższy, co niektórym zdecydowanie umila kąpiel. W dużej i przestronnej łazience bardzo efektownie będzie się prezentować wanna wolnostojąca.