Naturalne okna

Dlaczego drewniane okna tak bardzo podobają się ludziom? Dlaczego tak często decydujemy się na wybór akurat takich okien? Dla wielu to właśnie drewno sprawia, że wnętrze jest przytulne, a dom zaprasza do wejścia do środka. To one decydują o stylu całości. Przywołują sielskie wspomnienia, okres dzieciństwa, niewinności. Zwiększa czasem poczucie bezpieczeństwa oraz dodaje otuchy, a nawet relaksuje poprzez proste skojarzenia drewna z naturą.

Nie da się jednak ukryć, że o takie okna trzeba bardzo dbać. Muszą też być odpowiednio wykonane, żeby spełniały swoje funkcje. Chodzi między innymi o to, żeby drewno w fazie produkcyjnej było właściwie zabezpieczone odpowiednimi impregnatami. Takie impregnaty chronią drewno oraz zabezpieczają przed uszkodzeniem mechanicznym. W zależności jak głęboko wniknie impregnat w drewno, tym dłużej nam posłuży. Impregnaty dodatkowo zmniejszają przenikanie wilgoci przez powierzchnię drewna, a to sprawia, że drewno nie będzie niszczeć.

Chętnie wykonuje się takie okna z drewna dębu, modrzewia, sosny bądź świerku. Dobrym rozwiązaniem jest też drewno egzotyczne. Okna drewniane mogą występować w przeróżnych kolorach. Można nawet wykonać okno w dwóch kolorach: w jednej barwie na zewnątrz i w drugiej wewnątrz. W ten sposób każdy znajdzie dla siebie perfekcyjne okna drewniane, które nie tylko będą pasować do wnętrza, ale i będą odzwierciedlać gusta i potrzeby mieszkańców.

One thought on “Naturalne okna

Comments are closed.