ważny wybór rolet

Na jaki rodzaj rolety się zdecydować?

Niezależnie od tego czy chodzi o mini rolety, rolety rzymskie czy też plisowane, są one jednymi z najtańszych i najpopularniejszych sposobów na ochronienie się przed ostrymi promieniami słonecznymi i na uzyskanie większej prywatności we własnym zaciszu domowym. Ich producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to ładniejszych i funkcjonalniejszych modeli, dzięki czemu można liczyć na szeroki wachlarz wyboru. Na co zwrócić uwagę podczas kupowania rolet?

Zanim pójdziesz do sklepu z roletami

Obecnie rolety okienne są ogólnodostępnymi produktami, które można kupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak również w Internecie. Do dyspozycji mamy różne rodzaje rolet, dowolne wielkości, różnorodne kolory, tkaniny i dodatki. Bogactwo asortymentu sprawia, że wybór tej właściwej może okazać się problematyczny. Aby kupić prawidłową roletę, należy najpierw wymierzyć odpowiednio okno, a następnie podać wymiary sprzedawcy. Jeśli po raz pierwszy mierzymy okno, to warto zapoznać się z instrukcją dotyczącą mierzenia, którą można przeczytać chociażby w Internecie.

Mini roleta, klasyczna rzymska czy może plisowana?

Praktycznym i tanim rozwiązaniem jest roleta klasyczna. Mamy szerokie pole do popisu przy wyborze koloru, wzoru i materiału, z którego została wykonana roleta. Najczęściej montuje się ją na ścianie, dzięki czemu możliwe staje się zasłonięcie całego okna. Minusem może być drażniące uderzanie rolety o ścianę przy otwartym oknie pod wpływem wiatru.

mini roleta dzień i noc w kolorze czarnym

czarna mini roleta dzień i noc

Rolety mini są podobne do modeli klasycznych, ale mają znacznie mniejsze rozmiary. To pozwala na zasłonięcie wybranej szyby, a nie całego okna, co jest bardzo wygodne w przypadku częstego wietrzenia. Mini rolety nie ma potrzeby każdorazowo zwijać w celu otwarcia okna.

Z kolei rolety rzymskie są bardzo dekoracyjne. Mogą być zakończone między innymi falbanką, pomponami, firanką woalową. Do wyboru są wzorzyste modele i klasyczne rozwiązania. Świetnie prezentują się w salonie i sypialni.

Dla miłośników żaluzji polecane są rolety plisowane, które wyglądają jak wachlarz. Są świetnym rozwiązaniem w przypadku okien o nietypowych kształtach typu trapez czy trójkąt. Można je ściągać w dowolnej części okna i dopasować kolorystycznie do każdego wystroju wnętrza.