Modne ławy do salony – klasyka czy modny design?

Ława w salonie to kluczowy element. To przy niej bowiem domownicy spędzają wiele godzin na wspólnym piciu kawy, rozmowach czy relaksie przed telewizorem. Kupno idealnego mebla wcale nie jest takie proste. W sklepach meblowych bowiem wybór jest tak duży i różnorodny, że klienci często nie wiedzą na jaką ławę się zdecydować.

Ławy do salonu w nowoczesnym stylu

Nowoczesny klimat we wnętrzach gości w wielu domach jednorodzinnych oraz w przestrzennych mieszkaniach. Takie meble świetnie łączą się z połyskującymi meblami, miękkimi i przyjemnymi w dotyku materiałami oraz z wieloma atrakcyjnymi dodatkami. Ławy do salonów nowoczesnych zazwyczaj są w kolorze, bieli, czerni lub chromowanego srebra. Mogą wyposażone być w przezroczyste lub mleczne szkło, aczkolwiek modne są również te wykonane z tylko i wyłącznie z drewna.

Ławy do salonu w starym stylu

Fani klasycznych, tradycyjnych wnętrz wbrew pozorom nie mają łatwego zadania, gdyż kupno stylowej ławy do salonu jest dość trudne. W popularnych sieciówkach meblowych oraz w znanych sklepach internetowych dominują raczej designerskie, nowoczesne meble, a klasyczne ławy lub stoliki stanowią wyjątek. Wówczas można poszukać takich mebli na targach staroci lub tam, gdzie sprzedawane są typowe antyki. Czasami można natrafić także na sklep, którego asortyment nawiązuje do królewskiego stylu i tam również można znaleźć stylową, ozdobną ławę, która wygląda niczym jak meble ze znanych wszystkim komnat pałacowych.