blaty kuchenne

Które blaty kuchenne będą najlepsze?

Czasem nie potrzeba wiele do tego, aby zupełnie odmienić wnętrze kuchni. Meble kuchenne, zwłaszcza te robione na wymiar, to dość duży wydatek i nie każdego stać na to, aby często je wymieniać. Co zrobić w momencie, gdy szafki straciły swoją pierwotną świeżość, a w portfelu brakuje środków na ich kompleksową wymianę? Warto pomyśleć o renowacji mebli kuchennych na własną rękę. Ciekawy efekt może też dać sama wymiana blatów kuchennych.

blaty kuchenneBlaty kuchenne – co sprawdzi się najlepiej?

W sklepach budowlanych znaleźć można całą paletę blatów roboczych do kuchni, doskonałym przykładem jest http://www.belmeb.pl/idm,9,kat,37,blaty-kuchenne.html. Wykonane są z różnorodnych materiałów, różne też są ich grubości. Zasada jest jedna – im grubszy i twardszy blat kuchenny, tym będzie on trwalszy i bardziej odporny na uszkodzenia. Najtańsze są blaty kuchenne wykonane ze sklejki i pokryte specjalną oleiną – ich ceny zamykają się zazwyczaj w granicach kilkudziesięciu złotych za metr. Nieco większym wydatkiem będą blaty drewniane, marmurowe czy też modny w ostatnim czasie beton. Niektórzy wybierają również oryginalne wykończenie w postaci blatów szklanych.

Czym się kierować przy wyborze?

W zależności od preferencji – najważniejszym kryterium wyboru może być cena albo jakość. Zazwyczaj lepsza jakość wiąże się niestety z wyższą ceną produktu. Dokonując wyboru blatów kuchennych należy wziąć pod uwagę również styl aranżacji kuchni – przy wystroju rustykalnym świetnym rozwiązaniem będą blaty wykonane z litego drewna.