Kosz na śmieci poza kuchnią

Coraz częściej oprócz głównego kosza na śmieci w kuchni, znaleźć możemy w mieszkaniach mniejsze pojemniki, używane w biurach, łazienkach czy pokojach dziennych. Rozwiązanie to niekiedy wybierane jest ze względu na lenistwo – ileż razy dziennie można wynosić śmieci do kuchni? – jednak ze względu na to, jak poręczne jest i jak dobrze się sprawdza, okazuje się dobrym pomysłem dla osób pracujących bądź mających problem z utrzymaniem porządku.

Kosze na śmieci znaleźć można głównie w gabinetach, czyli tych pomieszczeniach, które generują największą ilość odpadów w postaci papieru czy tektury. Są one najczęściej poręcznymi pojemnikami z pokrywą i ruchomą klapą. Równie często podobny element znajduje swoje zastosowanie w pokojach dziecięcych – dostępne w różnych kolorach i kształtach pojemniki na śmieci zachęcają najmłodszych do sprzątania i uczą ich poprawnego utrzymywania czystości.

Decydując się na kosz na śmieci poza kuchnią, warto pamiętać, że nie wszystkie odpadki powinny do niego trafiać. Ze względu na mniejszą ilość śmieci, te same odpady mogą pozostawać w mieszkaniu nawet przez kilka tygodni. Z tego powodu niezwykle ważnym jest, by nie wyrzucać opakowań po produktach spożywczych, a jedynie suche śmieci, takie jak papier czy plastik. Niezastosowanie się do tej zasady może prowadzić nie tylko do rozwinięcia się nieprzyjemnego zapachu, ale również stanowić pożywkę dla bakterii, które będą się chętnie rozmnażać w naszym koszu na śmieci.