kinkiet

Kinkiety – zastosowanie

Kinkiet to lampa lub świecznik mający specjalną konstrukcję, która pozwala montować go na ścianie. Jego światło jest delikatne i subtelne, co pozwala oświetlić zarówno pomieszczenia domów prywatnych jak i budynków użytku publicznego.

Zastosowanie kinkietów

kinkiet

Kinkiety stosowane są do rozjaśniania pomieszczeń w sposób delikatny. Dzięki ich zastosowaniu można stworzyć we wnętrzu delikatny i romantyczny klimat. Kinkiety idealnie nadają się do oświetlenia lustra nad jego taflą lub po jego obu stronach oraz idealnie sprawdzą się do oświetlenia blatu, a także jako lampka nocna w sypialni lub oświetlenia miejsca do czytania książek.
Kinkiety stosowane są także do oświetlenia korytarzy w budynkach użytku publicznego, w hotelach oraz restauracjach. W korytarzach kinkiety są zastępstwem oświetlenia sufitowego i pozwalają poszerzyć przestrzeń i ułatwiają przemieszczanie się.
Kinkiet może być także zamontowany na zewnątrz budynku w celu oświetlenia tarasu lub drzwi wejściowych.

Gdzie kupić kinkiety?

Lampy ścienne dostępne są w sklepach z oświetleniem zarówno stacjonarnych jak i internetowych. Wybór lampy ograniczony jest ilością miejsca, jaką może zajmować na ścianie. Wśród kinkietów wybrać można kinkiety klasyczne, nowoczesne, ażurowe, szklane oraz kryształowe i ledowe.

Montaż kinkietu

Kinkiet montowany jest na ścianie, a miejsce na jego montaż powinno być dobrane pod względem wysokości. Najlepiej zaplanować montaż kinkietów w czasie projektowania wnętrz. Jeśli jednak kinkiet ma być umiejscowiony tam, gdzie nie był planowany należy skorzystać z usług elektryka, który doprowadzi prąd w miejsce montażu kinkietu.