Kiedy najlepiej montować okna PCV?

Zamontowanie okien to wręcz milowy krok w budowie każdego domu. Od  momentu zamontowania okien (nie ważne, czy są to okna PCV czy też jakiekolwiek inne) dom jest już w stanie zamkniętym. Dlatego też, trzeba wybrać odpowiednią porę, by wejść w ten etap. Wbrew pozorom, nie jest to wcale aż tak oczywiste.

Kiedy zdecydować się na montaż okien w domu budowanym „od nowa”?

 

  1. Wysuszmy mury budynku.

 

Zamykanie całej konstrukcji nie ma sensu, jeśli mury do końca nie zostały osuszone. W przeciwnym razie, może pojawić się na nich pleśń.

 

  1. Zakończmy prace nad tynkami, gładziami itd.

 

Jeśli zamontujemy okna wcześniej, zaburzymy naturalną cyrkulację powietrza i tym samym – spowolnimy wysuszanie wnętrza budynku.

 

  1. Uważajmy na to, jakie okna montujemy.

 

O ile nadmiar wilgoci nie zaszkodzi oknom aluminiowym bądź wykonanym z PCV, o tyle może poważnie zaszkodzić oknom drewnianym, Chyba nie trzeba mówić o tym, jak zgubny wpływ na drewnianą stolarkę okienną może mieć wilgoć. Zanim więc założymy okna drewniane, koniecznie wysuszmy wnętrze budynku.

 

  1. Montujmy, gdy jest ciepło.

Montaż okien, powinien mieć miejsce w czasie, gdy na zewnątrz mamy temperatury dodatnie. Nie jest tu istotne, czy montujemy okna PCV czy też jakiekolwiek inne. Po prostu, podczas montażu wykonujemy szereg prac murarskich, które nie powinny mieć miejsca podczas mrozów.