Kabina prysznicowa czy wanna?

Remontując lub urządzając nowe mieszkanie jednym z największych dylematów jest ten dotyczący łazienki, a mianowicie wyboru pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Komuś kto nie miał możliwości przez dłuższy czas korzystać z obu tych rozwiązań ciężko jest wybrać pomiędzy nimi.

Charakterystyka metod mycia

Zarówno kabiny prysznicowe (https://www.camero.pl/kabiny-prysznicowe/) jak i wanny mają swoje wady i zalety. Warto jest przed zakupem gruntownie je poznać, ponieważ wiele z zalet wanien może okazać się dla kogoś wadą i na odwrót.
Za wanną przemawia przede wszystkim komfort i wygoda kąpania się. Nic nie zastąpi gorącej kąpieli w wannie pełnej ciepłej wody i piany do mycia, po ciężkim dniu w pracy. Nawet te 30 minut w takich warunkach powoduje, że człowiek wychodzi z takiej kąpieli całkowicie odmieniony i umyty również mentalnie. A gdy dodać do tego jeszcze różnego rodzaju sole i minerały, które można dodać do wody, uzyskuje się niezwykle ciekawą właściwość ochrony i pielęgnacji skóry. Przeciwnicy tego rozwiązania w tym miejscu zapytaliby po pierwsze ile to kosztuje, a po drugie czy na prawdę codziennie ktoś się tak myje?

Trudno jest zignorować te pytania, ponieważ faktycznie takie kąpiele pochłaniają olbrzymie ilości wody oraz czasu. Dla kogoś kto potrzebuje jedynie szybko się umyć, wanna będzie horrorem. I właśnie z tego powodu jedynym rozsądnym wyborem dla takiej osoby jest kabina prysznicowa, która umożliwia mycie szybkie i niezwykle ekonomiczne.