Jakie zalety mają stoły szklane?

Oryginalne stoły szklane mają nie tylko bardzo wielu zwolenników, ale również kilku zagorzałych przeciwników. Osoby, które w najbliższym czasie planują kupić nowy stół ze szklanym blatem, powinny bardzo dokładnie poznać największe zalety i wady tych niesamowitych mebli.

Jakie są największe zalety?

 

Stoły ze szklanym blatem są bardzo eleganckie i co najważniejsze nie przytłaczają wnętrza. Doskonale sprawdzą się nie tylko w dużym salonie, ale również w niewielkim pokoju. Stoły szklane to doskonała propozycja przede wszystkim dla osób, które chcą wnętrzu nadać lekkości. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że stoły szklane są bardzo wytrzymałe oraz stylowe. Godne uwagi są oczywiście blaty wykonane z solidnego szkła hartowanego, które poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Na stołach takich bez żadnego większego problemu można postawić gorące naczynia.

Czyszczenie stołów szklanych

 

Dla wielu osób największą wadą stołów szklanych będzie oczywiści ich czyszczenie. W przypadku tradycyjnych stołów wykonanych z drewna wystarczy zwykła mokra ścierka. W stołach szklanych niezbędny jest oczywiście specjalny preparat do czyszczenia szyb. Aby stół szklany prezentował się okazale należy go często przecierać. Na blacie niestety bardzo szybko pojawiają się najdrobniejsze zabrudzenia i nieprzyjemne odciski palców, które nie prezentują się zbyt okazale. Uważać należy także na to, aby nie zarysować blatu, ponieważ nie da się go już w żaden sposób naprawić.