Jaki podnóżek warto wybrać?

Ergonomiczny podnóżek jest doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą poprawić pozycję w trakcie wielogodzinnej pracy przy biurku. Podnóżki są doskonałym wyborem również dla tych osób, które chcą jeszcze bardziej podnieść komfort wylegiwania się na ulubionej kanapie. Na rynku dostępne są modele klasyczne i wypoczynkowe, dlatego też warto zapoznać się z nimi.

Klasyczne podnóżki

Klasyczny podnóżek charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i bardzo prostą konstrukcją. Modele tego typu składają się przede wszystkim z metalowego stelażu i specjalnej płyty plastikowej, na której można postawić nogi. Podnóżki klasyczne zaprojektowane zostały w taki sposób, aby można było w każdej chwili zmienić kąt nachylenia, bez potrzeby wstawania z krzesła biurowego albo fotela. Klasyczny podnóżek zapewni odpoczynek stopom, dlatego też warto rozważyć jego zakup.

Podnóżki wypoczynkowe

Osoby, które chcą mieć kompleksowy wypoczynek w salonie powinny jak najszybciej rozejrzeć się za podnóżkami wypoczynkowymi. Modele tego typu doskonale sprawdzą się przede wszystkim w sytuacji, gdy w salonie jest niewielka kanapa przez co trudno jest przyjąć wygodną pozycję na przykład podczas oglądania telewizji. W ostatnim czasie królują podnóżki designerskie, które mogą pełnić nie tylko zadania praktyczne, ale również designerskie. Pamiętać należy o tym, że nie wszystkie modele posiadają możliwość zmiany kąta nachylenia albo wysokości.