Jak wybrać wannę z hydromasażem?

Po długim dniu pracy odpoczynek w wannie to marzenie wielu osób. Mając wannę z hydromasażem można czerpać z kąpieli jeszcze większą przyjemność. Jak wybrać wannę z hydromasażem, by była funkcjonalna?

Rodzaje hydromasażu

Nasza codzienność to szybkie tempo życia i mało czasu na relaks. Mając wolna chwilę dla siebie pragniemy ją wykorzystać maksymalnie. Jednym z elementów wyposażenia łazienki, który nam w tym pomoże jest wanna z hydromasażem.

Warto jednak wiedzieć, że masaż masażowi nierówny. Wanny mają kilka rodzajów hydromasażu. Najpopularniejszy jest masaż wodny. Wanna wyposażona jest w dysze, z której wypływają strumienie wody pod ciśnieniem. Masaż powietrzny polega na masowaniu sprężonym powietrzem, a wodno–powietrzny jest kombinacją tych dwóch rozwiązań.

Salon łazienek to miejsce, w którym można nabyć zarówno wannę z hydromasażem powietrznym, jak i wodnym. Standard kąpieli nie jest zależny wyłącznie od rodzaju masażu, ale również od ilości dysz, z których wydostają się strumienie.

Kształt wanny

Wanny z hydromasażem mają różne kształty, jak i wielkości. Wyposażenie łazienek jest bardzo różnorodne i można dostosować je do rozmiarów pomieszczenia, którym dysponujemy.

Wanny z hydromasażem wyglądają bardzo elegancko ustawione jako wolnostojące na środku łazienki. Dzięki takiej aranżacji wanna staje się głównym elementem łazienki. W salonie łazienek można wybrać wannę okrągła, trójkątną, prostokątną, czy narożną, która idealnie sprawdzi się na mniejszej przestrzeni.

Decydując się na wannę z hydromasażem trzeba pamiętać, że należy montaż wanny powierzyć wyspecjalizowanej firmie, która zachowa wszelkie zasady bezpieczeństwa. Chcąc długo cieszyć się kąpielami w wannie z hydromasażem trzeba koniecznie ją dokładnie czyścić i serwisować dbając o dysze, od których zależy przyjemność zażywania kąpieli.