Jak wybrać fotel do salonu?

Salon jest miejscem, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Musi być umeblowany elegancko, by zachęcał do korzystania z niego, ale musi być również wygodny. Nie będziemy lubili nawet najpiękniejszego salonu, w którym nie będzie miejsca by odpocząć. Jak wybrać fotel do salonu?

Wygoda jest najważniejsza

Fotele wypoczynkowe muszą być przede wszystkim wygodne. Fotel w salonie jest meblem, który jest zupełnie niezależny. Jest meblem, który przyciąga wzrok więc musi być dopasowany stylistycznie do całego wystroju wnętrza.

Fotel wypoczynkowy musi być duży, z wygodnym oparciem oraz podłokietnikami. Bardzo wygodne są wersje z podnóżkiem. W takim fotelu odpoczywamy, relaksujemy się, czytamy książkę, a nawet drzemiemy.

Jakie cechy ma wygodny fotel?

Fotele wypoczynkowe muszą być ergonomiczne. Tylko co to znaczy? Ergonomiczny fotel zaspokaja potrzeby organizmu, jest dopasowany do potrzeb psychofizycznych, ułatwia odpoczynek.

Wygodny fotel ma siedzisko o głębokości oraz szerokości minimum 40 cm. Im większy i głębszy jest fotel, tym wygodniej możemy w nim usiąść. Warto również zwrócić uwagę na wysokość nóżek fotela. Nie powinny być za wysokie i powinny umożliwić wygodne siedzenie w każdej pozycji.

Wygodne fotele wypoczynkowe mają dobre podparcie dla pleców oraz rąk. Przedramiona powinny swobodnie opierać się na podłokietnikach, w ten sposób odciążamy kręgosłup.

Wygodny fotel wypoczynkowy jest na wagę złota. Po długim dniu w pracy odpoczynek jest niezbędny.