Jak powiększyć przestrzeń w małym mieszkaniu?

Optymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej w niewielkim mieszkaniu to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza jeżeli na niewielkim metrażu ma się pomieścić kilkuosobowa rodzina. Najwięcej miejsca zazwyczaj zajmują ubrania oraz drobny sprzęt gospodarstwa domowego. Dysponując niewielką przestrzenią w przedpokoju czy pokoju raczej nie można tam wstawić ogromnej przestronnej szafy. Co zrobić aby pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy w jednym miejscu? Zdecydowanie warto w takim przypadku pomyśleć o systemie opartym na przesuwnych drzwiach!

Gdzie sprawdzą się drzwi przesuwne?

Systemy drzwi przesuwnych wykorzystywane są przede wszystkim przy zabudowie wnęk w przedpokojach oraz przy zagospodarowywaniu garderoby. Największym atutem tego rozwiązania jest jego funkcjonalność. Drzwi przesuwane zajmują o wiele mniej miejsca niż ich tradycyjne odpowiedniki, dlatego doskonale nadają się do pomieszczeń o niewielkich wymiarach.

Jak ozdobić drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne można ozdobić między innymi poprzez umieszczenie na ich powierzchni luster. Lustra mogą zajmować całą powierzchnię skrzydła lub tylko wybraną jego część. Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie oryginalnych uchwytów do mebli, na przykład w stylu rustykalnym.