Industrialne meble do salonu

Styl industrialny zdobywa coraz większą liczbę fanów. Moda na lofty pojawiła się w Polsce niedawno, ale bardzo szybko się rozwinęła. Zaczęło powstawać coraz więcej budynków stylizowanych na lofty, tak zwanych soft loftów. Industrialne wnętrza można zaaranżować w każdym budynku i mieszkaniu. Wystarczą odpowiednie meble do salonu.

Jakie meble w stylu industrialnym wybrać?

Styl industrialny rządzi się swoimi prawami. Przeważają w nim: cegła, szkło, metal, drewno. Kolory, które królują w tym stylu, to: miedź, czerń, biel i srebro. Warto więc zastosować się do tych zasad wybierając meble przeznaczone do salonu. Świetnie sprawdzi się kawowy stolik z nóżkami w miedzianym kolorze i szklaną płytą. Warto zdecydować się na czarną kanapę w oryginalnej formie. Poza tym, dobrym pomysłem jest szafka pod telewizor wykonana z połączenia drewna z metalem. Industrialne wnętrza są otwarte. Warto nie łączyć więc kuchni z salonem. Można je jednak delikatnie od siebie oddzielić, stosując wyspę kuchenną z drewna z czarnym blatem z granitu w matowej wersji. Nad wyspą warto umieścić trzy lampy industrialne, których najważniejszą częścią jest żarówka, która powinna wyróżniać się formą. To pozwoli na częściowe oddzielenie kuchni od salonu, a jednocześnie pozostawienie ich otwartymi.

Industrialny salon to marzenie wielu osób. Styl ten jest surowy i zachwyca każdego, kto interesuje się architekturą. Warto nawet nie mieszkając w budynku pofabrycznym lub softlofcie, poszukać industrialnych mebli do salonu, które pozwolą wprowadzić do mieszkania ten niezwykle klimatyczny styl.