Hokery – klimat barowy w domowych przestrzeniach

Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w swoich kuchniach wyspy (na środku kuchni)lub wysuniętego blatu, do którego idealnie wkomponować można krzesła – hokery. To takie dodatkowe miejsce, przy którym to można przygotowywać posiłki, popracować nad dokumentami lub po prostu spędzić czas z bliskimi znajdującymi się w kuchni. Jakie hokery są obecnie na topie?

Prosty, surowy klimat

Już od dobrych kilku sezonów, w modzie wnętrzarskiej dominuje klimat skandynawski. Proste, drewniane, surowe meble, minimalistyczne dodatki to zdecydowanie trend, który mocno pokochali Polacy. Chcąc dobrać hokery do swojej kuchni w takim stylu należy poszukać modeli, które stworzone będą z mocnych, solidnych nóżek i z prostego oparcia. Dobrze jest, gdy wyposażone one zostaną w miękkie obicie i to najlepiej w typowych kolorach krzyczących się ze stylem skandynawskim czyli w bieli, beżach lub w szarościach.

Elegancki dodatek
Niektóre panie domu kompletnie nie wyobrażają sobie, by ich hokery odbiegały wyglądem od krzeseł znajdujących się w jadalni lub w salonie. Dlatego też i te meble muszą być stylowe i w glamourowym klimacie. Producenci chętnie wychodzą im naprzeciw tworząc wysokie krzesła obite welurowymi, przyjemnymi w dotyku materiałami, które dodatkowo na tylnej stronie oparcia ozdobione są pięknymi, srebrnymi lub złotymi kołatkami. Taki hoker to prawdziwa ozdoba każdej, nawet najprostszej kuchni.