Gdzie pasują płytki oktagonalne?

Jednym z poważniejszych problemów, z którym muszą uporać się inwestorzy wykańczający lub remontujący swoje mieszkanie, jest wybranie odpowiedniego rodzaju płytek podłogowych. Rynek jest bogaty w różne wzory i wersje kolorystyczne. A przecież podczas dokonywania wyboru trzeba pamiętać również o pozostałych elementach domu i wystroju oraz aranżacji całego pomieszczenia. Nic więc dziwnego, że wybór płytek to często tak duży kłopot.

Uniwersalne płytki podłogowe

Logiczne zatem jest to, że wielu inwestorów decyduje się na rozwiązania uniwersalne i pasujące do każdego rodzaju pomieszczenia, ale też i do rodzaju jego wystroju. A nie da się ukryć tego, że jednym z najbardziej uniwersalnych rodzajów płytek podłogowych są płytki oktagonalne. Czym dokładnie są takie płytki? Są one wykonane na bazie oktagonu, czyli posiadają aż osiem boków. Osiągane jest to poprzez ucięcie wierzchołka każdego rogu u płytki kwadratowej, co powoduje, że układanie ich na podłodze generuje bardzo ciekawy i niespotykany w wydaniu innych płytek wzór. Wszystko za sprawą wolnej przestrzeni, która powstaje pomiędzy płytkami, gdy układa się je na planie kwadratu. Wolna przestrzeń może być uzupełniona kontrastującym kolorem lub materiałem wykonania elementu. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast płytek ceramicznych, jako uzupełnienie zastosować np. marmur lub granit.

Dlaczego właśnie płytki oktagonalne?

Co jednak powoduje, że takie płytki, które wykonane są na bazie oktagonu, są tak uniwersalne i z tego powodu polecane? Wszystko dzięki temu, że pasują one nie tylko do wszystkich pomieszczeń, lecz również do wszystkich stylów aranżacyjnych. Przykładowo przepiękne białe płytki uzupełnione o czarne płytki wykończeniowe, idealnie ze sobą kontrastują i dzięki temu sprawdzają się zarówno w łazience, jak i w kuchni. Bardzo dobrze będą też wyglądały np. w salonie. Dodatkowo takie połączenie kolorów sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach wykończonych w stylu nowoczesnym, tradycyjnym, jak i również glamour czy też skandynawskim.