rózne rodzaje frontów meblowych

Fronty lakierowane w kuchni

Meble kuchenne są narażone na częstsze brudzenie, mogą też zostać uszkodzone pod wpływem wysokich temperatur garnków lub innych naczyń, które nieświadomie można położyć na ich powierzchni. Fronty meblowe lakierowane cechują się dużą wytrzymałością i doskonale odnajdą się w kuchni zarówno pod względem trwałości jak i wyglądu.

Różnorodność mebli lakierowanych

Fronty lakierowane mogą zostać wykończone w różny sposób. W ofertach rynkowych można znaleźć fronty matowe, półmatowe lub błyszczące. Wysoka różnorodność pozwala na dobranie odpowiedniej powierzchni zależnej od wystroju kuchni.

Ponadto, oprócz samego połysku frontu lakierowanego, można wybrać szeroką gamę kolorystyczną, sięgającą kolorów bardzo jasnych, kończąc na niemalże czarnych.

Łatwość czyszczenia

Trwałość frontów lakierowanych to nie jedyna cecha ułatwiająca ich utrzymanie w fabrycznym stanie, również czyszczenie powierzchni lakierowanych jest stosunkowo proste. Należy jednak pamiętać o używaniu odpowiednich detergentów, by uzyskać maksymalną wydajność czyszczenia i zminimalizować ryzyko uszkodzenia powierzchni.

Chcąc zaoszczędzić sobie częstego sprzątania frontów lakierowanych, należy unikać ciemnych kolorów, ponieważ na ich powierzchni odznaczają się wyraźniej wszelkie odciski po palcach czy dłoniach. Z kolei w przypadku jasnych frontów warto zwracać szczególną uwagę, by nie pobrudzić ich plamami olejowymi, bowiem bardzo często wymagają wielokrotnego czyszczenia.