Drewniane meble łazienkowe

Łazienka jest trudnym tematem. A remont łazienki to już prawdziwy bieg z przeszkodami. Wybór odpowiednich materiałów, które będą musiały wytrzymać, nie tylko upływ czasu, ale też trudne warunki takie jak: wilgoć, parę, detergenty… Wszystko to sprawia, że często stawiamy na praktyczność i zmuszeni jesteśmy odsunąć na bok nasze upodobania estetyczne. Ale czy zawsze trzeba rezygnować z marzeń na rzecz praktyczności?

Drewno w łazience

Drewno jest jednym z najpiękniejszych materiałów naturalnych wykorzystywanych w aranżacji wnętrz. Problem drewnianych podłóg w łazience został obecnie częściowo rozwiązany przez producentów płytek, którzy oferują dziś płytki drewnopodobne- w kolorach naturalnego drewna, o podobnej fakturze a jednocześnie o wszystkich zaletach i właściwościach płytek.

Co jednak z meblami? Przecież nikt z nas nie wyobraża sobie ceramicznych mebli…

Klasyczne, drewniane meble w łazience to marzenie wielu ludzi i nie ma sensu z niego rezygnować ponieważ przy odpowiedniej pielęgnacji wytrzymałość drewna w łazience nie stanowi już problemu. Oczywiście istotne aby wybrać właściwe drewno, to znaczy gatunek który przy odpowiedniej impregnacji będzie odporny na te wszystkie czynniki negatywne i pozwoli uniknąć szkód od wilgoci.

Półki łazienkowe

Wiele osób jest przerażonych widokiem drewnianych półek i szaf obok parującego prysznica czy wanny- w rzeczywistości wiele gatunków drewna wykazuje działania antyseptyczne a więc niepozwalające na rozwój pleśni i grzybów. Co za tym idzie drewniane szafki i półki łazienkowe tego rodzaju mogą okazać się dużo bardziej higieniczne niż te z płyty.

Nie ma więc sensu rezygnowania z drewnianych mebli w łazience, ważny jest tylko właściwy dobór gatunku drewna z którego mają być one wykonane oraz ich prawidłowa impregnacja- dzięki temu zyskamy piękne i eleganckie meble na długie lata.