Czym jest magic corner?

Czasami organizując swoją przestrzeń życiową stajemy przed problemem: ”Mam za mało miejsca”. Niezależnie czy dotyczy to kuchni, łazienki czy sypialni często wydaje się, że jesteśmy bezsilni i jedyne co nas uratuje to nowe, większe mieszkanie lub dom. Nie ma co się załamywać niewielką ilością miejsca w kuchni. Wystarczy odrobina dobrych chęci i dobre połączenie z Internetem a na pewno znajdzie się rozwiązanie na niejedną bolączkę.

Japończycy są mistrzami dyscypliny i organizacji na niewielkich przestrzeni. Istnieje wiele ciekawych rozwiązań, które łączą kilka mebli w jeden. Czasami warto pozbyć się jakiegoś starego topornego meble by na jego miejsce wprowadzić bardziej smukłe i wielofunkcyjne rozwiązanie. W Polsce świetnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w prawie każdym domu jest magic corner.

Na czym to polega? W szafkach narożnych montowane są specjalne kosze, które pozwalają na wykorzystanie trudno dostępnych przestrzeni. Po otwarciu drzwiczek wystarczy chwycić za uchwyt ramy i w płynny sposób wyciągamy przednie kosze, odchylając je w bok do kąta proste. W ten sposób kosze znajdujące się z tyłu automatycznie przesuwają się na miejsce przednich. Jest to bardzo innowacyjne i szybkie rozwiązanie, które pozwala cieszyć się dodatkową przestrzenią.