3 najważniejsze informacje o kleju do wełny

Wart zdawać sobie sprawę, jakie działanie ma klej do wełny mineralnej i kiedy szczególnie konieczne jest jego użycie. Tym bardziej, kiedy planujemy zastosować system ociepleniowego BSO.

Chcąc ocieplić dane pomieszczenie, wykorzystuje się do tego przede wszystkim styropian lub wełnę mineralną. W przypadku tej ostatniej opcji trzeba zdawać sobie sprawę, że jest ona odporna na ogień oraz znaczną część uszkodzeń mechanicznych. Stąd też zrozumiała jest jej popularność w stosunku do innych budulców.

Jednak, aby móc dokonać termoizolacji, konieczne jest wybranie konkretnego kleju, dzięki któremu można przytwierdzić konkretne płyty. Najlepszym rozwiązaniem jest klej do wełny mineralnej. Zazwyczaj w jego skład wchodzi cement wraz z określonymi dodatkami, takimi jak choćby włókna. Następnie dodaje się wodę i w ten sposób otrzymuje się zamierzony efekt, a mianowicie stosunkowo gęstą pastę. Taka konsystencja sprawia, że można ją bez problemu użyć. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, iż bardzo często trzeba czekać aż 28 godzin po nałożeniu kleju.

Pragnąc wykonać wszystko samodzielnie, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że samo nakładanie kleju na wełnę wiąże się z pewnymi zasadami. Przede wszystkim wcześniej należy nanieść na nią szpachlą  niewielką warstwę tak zwanej masy klejącej. Najważniejsze, aby powierzchnia wełny stała się równa i wtedy można zacząć nakładać klej, nie szczędząc na grubości.